»

PG linkovi

Vrijeme/prognoze (forum)

Vrijeme/prognoze

Logo
Sada je: pet 18 lis, 2019 17:56.

Time zone: Europe/Zagreb [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Bugarska - Sopot i ostala letjelišta ?!
PostPostano: pet 24 kol, 2012 9:13 
Offline     DHV 2

Član od: pon 28 ruj, 2009 21:17
Dao Palac gore: : 532 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 165 / Palac dolje: : 0
Pozzz svima !

ETO-vci planiraju jedan klupski izlet u Bugarsku krajem rujna, pa nam treba što više savjeta, informacija, kontakata i preporuka pošto tamo idemo svi po prvi put. Da li je netko letio recimo u Sopot-u, iskustva, savjeti !? Možda neki drugi start ?!
Samo nemojte da se penjemo gore na noge i te fore... :-D
:hi:

Morelli & ETO

1 Palac gore: : Draženko    
Vrh

Naslov: Re: Bugarska - Sopot i ostala letjelišta ?!
PostPostano: pet 24 kol, 2012 9:30 
Offline     DHV 1-2

Član od: sub 17 lis, 2009 22:34
Dao Palac gore: : 41 / Palac dolje: : 1
Dobio Palac gore: : 46 / Palac dolje: : 0
Nas par iz PJK je bilo prije 2 godine i letili smo na Sopotu i jedan start koji bi se zvao Beklemeto (bar mislim) koji je na istom grebenu ko Sopot ali je pristup s autom. Za Sopot odete u Shambalu (to ti je nekakav klub, udruga (vidi na webu) na sletištu i tamo ćeš dobit sve informacije koje trebate za letenje u tom području. Greben je dug i može se lijepo i dugo letiti.

Ako ćete imati vremena odite do nacionalnog parka Rile i onda tura do 7 jezera (može đipovima i konjima ili žičarom ili pješke), prekrasno je

uživajte

lp, Zvoc

3 Palac gore: : kova.eto, Morelli, čule    
Vrh

PostPostano: sub 25 kol, 2012 8:49 
Offline     DHV 3

Član od: uto 25 kol, 2009 8:35
Dao Palac gore: : 1412 / Palac dolje: : 13
Dobio Palac gore: : 4747 / Palac dolje: : 20
Letio sam na Vitoši, planini iznad Sofije, k'o Sljeme iznad Zagreba, samo 2 puta veće. Fora je, a gore su hoteli i vodi asfalt. Sopot je predivan teren, nalazi se na sredini lanca planina koje se naziva Stara Planina ili je još poznat i kao Balkan. Dijeli Bugarsku na sjevernu ravničarsku (ravna ko Baranja) i južnu brdovitiju. Stara Planina se proteže od Srbije do Crnog Mora i poprilično je dugačka. Meni se sviđa, a gore smo išli starom i rasklimanom žičarom. Spot je visok, bez drveća i homogen greben. Bio sam na još jednom mjestu, planina Konjevo, negdje na jugoistoku prema Grčkoj i Makedoniji. Čuo sam da je Montana (grad na sjeveroistoku) odlično mjesto za letenje, gdje je smještena i tvornica Ava sport, ali nisam tamo letio.

Inače, sve planine u Bugarskoj su staro gorje i niti malo ne liče na Alpe, nema oštrih vrhova i stijena, sve je glatko i u travi. Okolo su napregledne ravnice, nema kanjona i dubokih dolina. Jako mi se svidjelo letenje u Bugarskoj. Najbolje se prikačiti nekim lokalcima.

4 Palac gore: : gburazer, kova.eto, MarijaETO, Morelli    
Vrh

PostPostano: sri 29 kol, 2012 19:32 
Offline     DHV 2-3

Član od: pet 25 ruj, 2009 14:06
Dao Palac gore: : 118 / Palac dolje: : 2
Dobio Palac gore: : 262 / Palac dolje: : 2
Ja sam letio na gotovo svim terenima u Bugarskoj te po Balkani sve do Crnog Mora na nekoliko razlicitih startova. Gotovo svatko od bugara me tamo pozna cak su me jedno vrijeme zvali Vojo bugarin! Svi tereni su uglavno pristupacni automobilu i uglavnom se nigdi ne placa startnina osim prevoz zicarom gdi je ima i jednog privatnog starta u blizini mora! Bugarska je zemlja gdi se treba dobro paziti i policije i kriminalaca u podjednakoj mjeri. Nista ne ostavljati u autu, auto ne ostavljati bez nadzora te nikako stvari ostavljati bez nadzora. Na svim terenima se mozete pozvati na mene! Tamo na tom startu Sopot je Nikolaj zvani Niki pa ga ljepo pozdravite od mene. U blizini Sopota i starta se nalazi Banja mjesto sa hotelom koji je dosta jeftin te izvorsko toplom vodom i bazenima za masazu. Svakako bi bilo dobro posjetiti navedeno mjesto. Ljepi pozdrav dobar provod i pamet u glavu te vrlo oprezno!
VOJO!

4 Palac gore: : kova.eto, MarijaETO, Morelli, čule    
Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Time zone: Europe/Zagreb [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.