»

PG linkovi

Vrijeme/prognoze (forum)

Vrijeme/prognoze

Logo
Sada je: uto 26 lis, 2021 20:31.

Time zone: Europe/Zagreb [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Video bb kodovi
PostPostano: sri 24 tra, 2013 14:11 
Offline     DHV 2-3

Član od: uto 25 kol, 2009 6:27
Dao Palac gore: : 436 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 1448 / Palac dolje: : 15
Napravio sam par optimizacija za prikaz videa direktno u postu (embedding) za youtube i vimeo. Youtube video se skida tek kad se klikne na trokut za Play pa je učitavanje stranice tema s puno embedanih linkova brže.
Popravio sam i detektiranje id-ja za youtube video pa će sada raditi bez obzira na broj i redoslijed parametara u linku do videa (bilo je tu dosta problema prije).

Za vimeo sam stavio njihov preporučeni način embedanja.

Usput sam dodao novi BB kod za video s facebooka: 'fbv'.

Usput ću iskoristiti priliku da pojasnim još jednom kako (i zašto) embedati video isječke.

Dakle, umjesto da samo kopirate u post link do videa na određenom video sajtu...

Vaš unos:
Kod:
http://vimeo.com/64261690

Prikaz u postu:

...selektirajte taj redak i kliknite na pripadajući BB kod iznad kućice za unos teksta posta - u ovom slučaju na 'vimeo'. Vaš označeni link bit će omeđen na obje strane s vimeo bb kodom:

Unos:
Kod:
[vimeo]http://vimeo.com/64261690[/vimeo]

Izgled u postu:

To je vrlo malo posla s vaše strane i ako ste se već potrudili kreirati post i kopirati link onda vam još taj jedan korak ne bi trebao biti pretežak, a prednosti ima više:
  • odmah se vidi naslov posta, autor, a eventualno i scena iz isječka koja dobro opisuje tematiku (u suprotnom to morate opisati/napisati sami - a ako ne dajete taj info ljudi neće biti ni skloni kliknuti da uopće vide o čemu se radi)
  • čitatelj može odabrati kada će kliknuti 'Play' - kod otvaranja linka često se isječak automatski pokreće što nije uvijek zgodno
  • kad ljudi nabrzinu prelijeću temu neće u trenutku razlikovati običan link od linka na video: možda će kliknuti link, a zapravo im se ne gleda video, a možda će i propustiti super video zato jer im se ne čita ono što je na linku
  • klikanje na link znači ili otvaranje još jednog novog prozora/taba ili gubitak trenutne teme, znači prekidanje nekog kontinuiteta čitanja i ultimativno gnjavažu: pogotovo ako čovjeka na kraju niti ne zanima ono što je našao (svako ima svoj ukus...)

To su bar moja gledanja na stvari i razlog zašto se trudim oko tih bb kodova. Moguće se kao čitatelj ne slažete s mojim gledištem i u čitanju preferirate linkove pa onda i kao poster radije koristite iste? OK, nemam ništa protiv, ovo je tek sugestija.

9 Palac gore: : Box, kbelcar, marin, Marko Šipek, tmuic, Tomica Solina, toni, wild, zoli    
Vrh

Naslov: Re: Video bb kodovi
PostPostano: čet 25 tra, 2013 9:41 
Offline     DHV 2-3

Član od: pon 31 kol, 2009 10:31
Dao Palac gore: : 324 / Palac dolje: : 9
Dobio Palac gore: : 1810 / Palac dolje: : 7
Svaka čast na trudu i zalaganju.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Time zone: Europe/Zagreb [LJV]