»

PG linkovi

Vrijeme/prognoze (forum)

Vrijeme/prognoze

Logo
Sada je: uto 26 lis, 2021 20:22.

Time zone: Europe/Zagreb [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Sramota
PostPostano: pet 10 ruj, 2021 17:45 
Offline     DHV 1-2

Član od: pon 15 lis, 2012 12:31
Dao Palac gore: : 70 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 120 / Palac dolje: : 1
Pikutić je napisao/la:
Evo ja ovdje stavljam svoj track: https://ayvri.com/scene/1q5r8dx9j3/ckte5yx7800013r6ebc667ydq
Nakon okidanja 1. točke (na koju sam krenuo sa 1120m) diglo me do 1530m. Našao sam vani plavu rupu i ostao sam u nekom malom nispončiću 2 i pol minute skidati visinu (spustio sam na nekih 1250m) pa sam tek onda krenuo prema 2. točki (Roč).

Dakle ovo nije istina.
Krenuo si od točke kod zavoja i tu te diglo na preko 1500m nisi promijenio smjer vozio si se skoro ravno prema Roču ne skrećući ni blizu pod 90 te kad si ušao u nispon tek tada se spustio ispod dozvoljene visine. Dakle 100+(130x2) matematika kaže 360bodova kazne. No izgleda da se nekima ipak išlo na ruku.
Osim toga ima tu još 8 primjera sličnih i težih, puno težih primjera i iz pjka pa prošlo ispod radara oštrog oka onoga ko je donosio track-ove na pregled.
Pikutić je napisao/la:
Neka se u studio slobodno uključi i njegov gost, "Oko sokolovo" aka Nubian. A ako tomu nije tako, nego je to rezultat njegovog unutarnjeg nezadovoljstva onda neka se on meni ispriča.

Evo sada ću ti se ispričati makar mi je teško spusti se na taj nivo ali si me svojim tekstom natjerao da napravim baš to.
Narcisoidan si, nekulturan i jadan. Ja ni jednom nisam spomenuo Zokija pa mi nije jasno zašto govoriš u tom smislu. I evo da ti malo pojasnim ne smeta mene moja kazna nego me smeta što ste kao 1. Od jedne kazne za mene napravili dvije (valjda da bi pilotima išli na ruku, rečeno na brifingu) i 2. Bitnije to što druge za iste stvari niste kaznili a kleli ste se kako ste svaki treck pregledali ponaosob što sad ispada kao neistina ili ste vidli te koristili dvostruke kriterije.

I sada umjesto da se pokrijete ušima te priznate da vam se nešto omaklo i ispričate se svima ti u nedostatku argumenata maltene vrijeđaš na osobnoj razini.
Pa još jednom ispričavam ti se što si takav kakav si...

D. M.

Vrh

PostPostano: pet 10 ruj, 2021 18:29 
Offline     DHV 1-2

Član od: pon 15 lis, 2012 12:31
Dao Palac gore: : 70 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 120 / Palac dolje: : 1
P. S.
To da su iz Pjk-a kažnjena dva pilota je laž.
Naime kažnjen je jedan pilot 2x a ti lažeš i kažeš da su dva a to je laganje sa namjerom manipulacije situacije u vašu korist.
I kao što sam rekao kažnjeni pilot je nekako na izlaznim vratima kluba pa ga nije šteta i bobro je došao kao žrtveno janje kao kaznili smo i svoga...

Vrh

PostPostano: sub 11 ruj, 2021 19:40 
Offline     DHV 1-2

Član od: uto 07 sij, 2014 20:43
Dao Palac gore: : 106 / Palac dolje: : 2
Dobio Palac gore: : 106 / Palac dolje: : 2
Deda, molim te da prestaneš, grozno je ovo kaj radiš. Ponudio ti je Ratko sastanak gdje će se proći trackovi koji te muče, ali ti nećeš nego mahnitaš i dalje po svom. Ako se desio previd, desio se. Nije se desio namjerno. Desi se i na PWC-u, gdje su sigurno kompetentniji ljudi u komisiji. Mi smo radili sa najboljom namjerom da sve bude korektno, vjerovao ti to ili ne. Naravno da nam je žao ako se dogodila greška, ali mi ju još nismo otkrili. Stavljaš tu neke sličice iz kojih se ne može detaljno ništa iščitati, optužuješ sve redom, krivo tumačiš, nabacuješ tračeve i poluinformacije.. Površno čitaš postove i pregledavaš trackove..
Imaš priliku već sljedeće godine iskoristit svoje velike financijske i organizatorske sposobnosti, animirat svoj novi klub i organizirat DP pa ćeš nam svima pokazat kako se to radi. Svi se veselimo DP-u na koje napokon nitko nema primjedbe, već samo riječi hvale.

P.S. Ispričavam se zbog jedne krive informacije. Imaš pravo, kažnjen je samo 1 PJK-ov pilot. Osim H. Čačića, sankcioniran je trebao biti i A. Grgasović. Međutim, nakon objavljivanja sankcija, pristupio je Komisiji kao i Jurij Vidic i uz pregled tracka objasnio svoje bježanje iz dizanja i skidanje visine. Objašnjenje mu je uvaženo kao i Vidicu te ipak nije sankcioniran.

Vrh

PostPostano: ned 19 ruj, 2021 22:21 
Offline     DHV 2

Član od: uto 25 kol, 2009 9:13
Dao Palac gore: : 773 / Palac dolje: : 1
Dobio Palac gore: : 862 / Palac dolje: : 2
Obaveze su me onemogućile da odgovorim ranije.
Nadam se da pojašnjenje niže vezano za rad algoritma koji koristi XC Globe pomaže u tumačenju ishitrenih zaključaka...

Subject: Re: Pitanje - isti track, različite visine XC Globe vs SeeYou

Bok Radoslave,

U IGC tracku zapisane su dvije visine, barometarska i GPS koordinata. Barometarska preciznije odražava promene, ali mora biti pre početka leta kalibrirana, inače može biti i oko stotinjak metara u plus ili minus. Visina sa GPS-a je tačnija, ali manje precizna u detekciji sitnih promena.
Algoritam na xcglobe uzima u obzir obe visine i pokušava dobiti gladku liniju promena (da bi mogao računati vario). SeeYou ima svoj algoritam i stoga su prikazane visine različite.

Pored toga tu je još jedna komplikacija - visinu sa GPSa potrebno je korigirati zbog nepravilnog oblika zemaljske kugle. Neki instrumenti (telefoni, programi) to rade sami pre zapisivanja u IGC track a neki ne. Razlika u našem geografskom prostoru može biti oko 40m.

lp,
aljosa

ZAKLJUČAK - za analizu visina ne mogu se koristiti različiti programi i track-ovi iz različitih uređaja, nego se treba držati referentnog, a to je onaj kojeg je koristila Natjecateljska komisija.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Time zone: Europe/Zagreb [LJV]

Trenutno korisnika/ca: I.K. i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: