»

PG linkovi

Vrijeme/prognoze (forum)

Vrijeme/prognoze

Logo
Sada je: čet 05 kol, 2021 17:18.

Time zone: Europe/Zagreb [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Borje 28.05.2016.
PostPostano: pon 30 svi, 2016 12:43 
Offline     DHV 2

Član od: ned 27 lip, 2010 15:49
Dao Palac gore: : 257 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 829 / Palac dolje: : 1
U subotu se na Borju dogodila nezgoda koja je na sreću završila sa relativno malim ozljedama s obzirom na sve okolonosti. Kad smo vdjeli da pilot leti otprilike 200 m iza starta u visini starta u rotorima potrčali smo prema njemu prije nego što je dobio jednostransko zatvaranje i pao na livadu. Nakon što smo došli na mjesto pada on je inzistirao da ne zovemo hitnu pomoć. S obzirom na to da se vidjelo da je u šoku a nismo znali kakve su njegove ozljede, ipak smo pozvali hitnu pomoć koja je došla nakon 50 minuta. Za to vrijeme smo pilota dobar dio vremena smirivali i spriječavali da se podigne, što se na kraju pokazalo kao ispravna odluka jer je zadobio puknuće kralješka. Pilot je početnik i nije nigdje na tečaju.

Znam da ću sa ovim postom pokrenuti čitavu lavinu komentara i kritika(što mi je i namjera) i isto tako znam da budem požalio što sam uopće bilo što napisao. Ali...
Previše se nezgoda u posljednje vrijeme događa, neke od njih su nažalost završile tragično. Iskusni piloti se teže dovode u gore navedene situacije, mada se i njima događaju nezgode. Ova posljednja nezgoda se desila isključivo iz neznanja. Već je u zraku bilo vidljivo da pilot uopće ne zna pravila ponašanja u zraku, tko ima prednost, i da se zavlači na zavjetrinsku stranu grebena.

Molim sve vlasnike privatnih starteva, bilo to osobno ili klupsko vlasništvo, da naprave obavijest koja bude istaknuta na vidljivom mjestu na startu, po mogućnosti da bude i na engleskom jeziku, na kojoj bude pisalo osim da se leti na vlastitu odgovornost, da se zabranjuje polijetanje pilotima bez dozvole (bez obzira koliko dugo oni lete bez dozvole) i tečajcima bez prisutstva instruktora. Isto tako bi bilo dobro da piše da se obavezno treba javiti osobi koja je ovlaštena za aktiviranje zone letenje i kontakt za najavu.
I još eventualno neke stvari koje vlasnik starta želi istaknuti.

Nadam se da će se ubuduće svi koji lete pridržavati osnovnih pravila letenja kako ne bi dovodili sebe i ostale pilote u opasnost.
Svjesno i namjerno pojedinci pretvaraju ovaj prekrasan sport u sve nesigurniji za sebe i ostale sudionike.
Molim sve pilote da se pridržavaju osnovnih pravila, da početnici idu na tečaj i da polože ispit kako bi svi skupa bili sigurniji i da se nebi ponavljale situacije kao na slici ispod ovog teksta.

slika

lp,
Marko Mihin

+ 385 91 2356 168

28 Palac gore: : Boro, damir.horvat70, Draženko, Franco, gburazer, hrga, hrvoje.vt, isantek, jandaneli, JERKO, jrabic, kbelcar, kolonjak, Laminar, MadMax, Mario T., Maslina, Nik01, Nobosaur, profa, robertk, The Ozone Scraper, Tihomir Arić, toni, vedran_zgela, VedranMRi, zlatko2508, Zoki    
Vrh

Naslov: Re: Borje 28.05.2016.
PostPostano: pon 30 svi, 2016 13:11 
Offline     DHV 2-3

Član od: uto 25 kol, 2009 8:30
Dao Palac gore: : 882 / Palac dolje: : 12
Dobio Palac gore: : 1687 / Palac dolje: : 10
Potpuno si u pravu jer činjenica je da na Borje, a i na sve druge starteve dolazi sve više pilota koji lete na "divljaka", odnosno nisu kod nikoga na tečaju i ne posjeduju pilotsku dozvolu.
Budući da smo sa izgradnjom starta na Borju letenje na Kalniku napravili pristupačnijim svim kategorijama pilota i da se sada tamo pojavljuje nerjetko i do 60-tak pilota odjednom, to je vjerojatnost nesreće znatno povećana i u uvjetima da svi znaju što rade, a kamoli kada dođu oni koji nemaju pojma u šta se upuštaju.
Mi najviše što možemo učiniti, je staviti takav natpis,ali svima je valjda jasno da ne možemo stražariti na Borju i kontrolirati tko ima. a tko nema dozvolu.
Mislim da će se tu ipak morati ubaciti nadležna agencija i povremeno prekontrolirati pilote i po potrebi ih i kazniti.
Problem je što u SZ Hrvatskoj više nema obučnog centra, Todd više to ne radi jer je u Švedskoj, Krapina i Zagreb je većini predaleko,a šta je sa Eko-ingom nemam pojma.
Tako je dosta pilota odlaskom Todda ostalo bez instruktora i sad lete na divljaka.
Da se tu mora napraviti nekog reda, mora se, pa šibajte prijedloge.

14 Palac gore: : Boro, hrga, hrvoje.vt, jandaneli, kbelcar, kolonjak, Laminar, mmihin1, Nik01, robertk, Sinisa, Tihomir Arić, vedran_zgela, zlatko2508    
Vrh

PostPostano: pon 30 svi, 2016 13:23 
Offline     DHV 2-3

Koristim priliku da ujedno upozorim neiskusne pilote da NE TOPLENDAJU na Borje jer to za njih također može biti opasno, utoliko više što ima prekrasnih i sigurnih sletišta na sve strane.
Iskusni piloti neka ne zanemare da je opasno kod prilaza priječi razinu puta jer ste tada u zoni rotora, a i neprimjereno kočenje krila u žarkoj želji da se sleti na start može dovesti do kolapsa i ovakvih neželjenih situacija sa teškim povređivanjem pilota.
KAO ŠTO JE JASNO ISTAKNUTO NA BORJU, LETENJE JE NA OSOBNU ODGOVORNOST, PA VI SAMI ODLUČITE ZA ŠTA STE SPOSOBNI, A ZA ŠTA NISTE I KOLIKO NEPOTREBNO RISKIRATE!
:hi:

7 Palac gore: : damir.horvat70, franz, hrvoje.vt, jandaneli, Maslina, mmihin1, ribar100    
Vrh

PostPostano: pon 30 svi, 2016 15:10 
Offline     DHV 1-2

Član od: čet 15 kol, 2013 19:37
Dao Palac gore: : 362 / Palac dolje: : 1
Dobio Palac gore: : 245 / Palac dolje: : 1
Pred cca 10 dana postavili smo novu tablu na Triblju, iskustva sa poštivanjem uputstava i pravila su više nego loša. Najmanje su ih se pridržavali strani piloti iz zemalja u kojima bi sigurno bili kažnjeni da se istih nisu pridržavali.
One koje interesiraju tekstovi na više jezika mogu mi se javiti na mail: maslina@elmas.hr , da ne moraju izmišljati toplu vodu.
Lp Maslina

4 Palac gore: : Franco, profa, Ratko, toni    
Vrh

PostPostano: uto 31 svi, 2016 8:50 
Offline     DHV 3

Član od: uto 25 kol, 2009 8:35
Dao Palac gore: : 1442 / Palac dolje: : 13
Dobio Palac gore: : 4995 / Palac dolje: : 21
Franco je napisao/la:
Problem je što u SZ Hrvatskoj više nema obučnog centra, Todd više to ne radi jer je u Švedskoj, Krapina i Zagreb je većini predaleko,a šta je sa Eko-ingom nemam pojma.
Tako je dosta pilota odlaskom Todda ostalo bez instruktora i sad lete na divljaka.

Franco, Todd je bio posljednja nada Obučnog centra Ekoing - Kalnik. Ostali smo bez nastavničkog kadra za osnovnu obuku.

1 Palac gore: : Franco    
Vrh

PostPostano: uto 31 svi, 2016 10:05 
Offline     DHV 2-3

Član od: uto 01 ruj, 2009 9:34
Dao Palac gore: : 637 / Palac dolje: : 2
Dobio Palac gore: : 392 / Palac dolje: : 3
Franco je napisao/la:
Potpuno si u pravu jer činjenica je da na Borje, a i na sve druge starteve dolazi sve više pilota koji lete na "divljaka", odnosno nisu kod nikoga na tečaju i ne posjeduju pilotsku dozvolu.
....
Da se tu mora napraviti nekog reda, mora se, pa šibajte prijedloge.

toni je napisao/la:
Franco, Todd je bio posljednja nada Obučnog centra Ekoing - Kalnik. Ostali smo bez nastavničkog kadra za osnovnu obuku.

I opet u rikverc punom parom... Već sam više puta naglašavao, neće dozvola spasiti pilota ako ju zaljepi na kacigu i zabije se glavom u zemlju, ali bi trebala biti dokaz da je pilot u (nama željenom) standardu.

Mene smao uvijek kopka tko zapravo "osposobljava" te divljake?
(Jer očito je da ne radi nikakav posao, a i sami piloti to znaju, što je vidljivo iz ovog primjera da tip pokušava, po cijenu vlastitog zdravlja, zataškati da je letio (dok ovo pišem, kontam koliki je KRETEN i volio bih da ovo pročita i da još jednom utvrdi (KO' ŠTO JE UTVRDIO MAJČICU ZEMLJU)da je KRETEN))

PRIJEDLOZI:

1. @Franco nije nikakav problem da se dogovorimo da Agencija dođe u nadzor, slobodno se javi na 01 23 69 364. Siguran sam da je ekipa odvojila lovu za kazne:

Prekršaji zapovjednika zrakoplova ili druge osobe koja je
upravljala ili sudjelovala u upravljanju zrakoplovom
Članak 156.
Novčanom kaznom od 5.000,00 do 15.000,00 kuna kaznit će se za
prekršaj zapovjednik zrakoplova ili druga osoba koja je upravljala
ili sudjelovala u upravljanju zrakoplovom:
1) ako upravlja zrakoplovom suprotno uvjetima, načinu, pravilima
i postupcima letenja zrakoplova utvrđenima propisom donesenim
na temelju ovog Zakona i EU propisima (članak 13. stavak 2.)

2. @Franco, nadzor iz točke 1. možemo ponoviti nekoliko puta, repetitio est mater studiorum

3. kako sam baš jučer imao razgovor o "osposobljavanju" koje provode piloti bez odgovarajućih ovlaštenja i odobrenja (opet naglašavam da to znači da osposobljavaju po principu "pi-puta-oko" i "ja MISLIM da to tako treba"), predlažem dan apravimo malo agresivniju hajku, ali za to trebam IMENA, i to kenjaca koji osposobljavaju i glupana koji popuše takvo ospsobljavanje.

I za kraj moram još reći da sam razočaran da je današnja oprema toliko dobra da je zeznula gospođu evoluciju,jer inače bilo bi super da po kratkom postupku takvi piloti riješe sami sebe, a da ostatak populacije može normalno egzistirati.

2 Palac gore: : Franco, hrga    
Vrh

PostPostano: uto 31 svi, 2016 11:58 
Offline     DHV 2-3

Član od: sri 14 lis, 2009 8:20
Dao Palac gore: : 55 / Palac dolje: : 13
Dobio Palac gore: : 383 / Palac dolje: : 59
Pozdrav,

kolk pratim web trenutno se na divljaka osposobljavaju za letače - kostolomce, samoubojice na jugu ljepe naše... malo posurfaj...

kaj se tiče obuke i dozvola... može čovjek proči par obuka imati hrpu dozvola pa mu to ništa neče pomoči kad se skrši zbog nepoznavanja terena, neiskustva, žarke želje da se osvoji i upiše još jedan start u dnevnik letenja, a nepoštivajuči osnovne sigurnog letenja. Brdo uvjek ostaje tamo gdje je...samo je na nama da odlučimo kako čemo ga ubuduče gledati.. s zemlje ili nebeskih božjih visina...

LP

Vrh

PostPostano: uto 31 svi, 2016 12:17 
Offline     DHV 1-2

Član od: sub 05 ruj, 2009 11:25
Dao Palac gore: : 16 / Palac dolje: : 2
Dobio Palac gore: : 29 / Palac dolje: : 0
Zadnje zdravstvene informacije iz prve ruke su dobre.

Mada je Marijan je u nedjelju prevezen u Zagreb i operiran jer je jedan kralježak ipak puknuo
a ne samo napuknuo kako su govorili prvi lječnički nalazi, danas je dobio protezu za tijelo i
lagano se kreče i hoda na zahtjev lječnika.

Oporavak če biti potpun ali prema izjavama lječnika trajače do godinu dana.
(Odnosno kao dopuna - Definicija je da "Godinu dana nebude mogao ništa fizički raditi")

4 Palac gore: : Franco, josipc, MadMax, zlatko2508    
Vrh

PostPostano: uto 31 svi, 2016 12:44 
Offline     DHV 2-3

Član od: uto 01 ruj, 2009 9:34
Dao Palac gore: : 637 / Palac dolje: : 2
Dobio Palac gore: : 392 / Palac dolje: : 3
Sinisa T. je napisao/la:
kolk pratim web trenutno se na divljaka osposobljavaju za letače - kostolomce, samoubojice na jugu ljepe naše... malo posurfaj...

Kao što sam već rekao, od informacija ovog tipa nema nikakve koristi.

Ako imate ikakva saznanja, pošaljite IMENA i sve druge informacije koje imate na safety@ccaa.he ili, ako bnaš ne želite službeno, obratite mi se osobno neslužbeno pa ću dati detaljne upute ili štoveć....

Vrh

PostPostano: uto 31 svi, 2016 17:37 
Offline     DHV 2-3

vlado_vrbanec je napisao/la:
(Odnosno kao dopuna - Definicija je da "Godinu dana nebude mogao ništa fizički raditi")

Dobro je da će se potpuno oporaviti i mada u ovom trenu totalno nevažno, ali će malo boljeti i financijski gubitak za godinu dana.
Godina je duga i treba to preživjeti ukoliko ne radiš! :dash:

Vrh

PostPostano: uto 31 svi, 2016 17:49 
Offline     DHV 2

Član od: pet 11 vel, 2011 15:39
Dao Palac gore: : 143 / Palac dolje: : 10
Dobio Palac gore: : 122 / Palac dolje: : 31
Franco je napisao/la:

Dobro je da će se potpuno oporaviti , mada u ovom trenu totalno nevažno, ali će malo boljeti i financijski gubitak za godinu dana.
:dash:

Franko možeš li ti niže ? Mislio sam filmićem s ceste da si dataknuo dno , ali ovo ?
Iskopa ti rupu ispod dna...

Ako ćeš imati kakvih problema kao operater start ili tko već moglo bi se donekle razumjeti , al što je previše je previše.. :oops:

2 Palac dolje: : Franco, hrga
Vrh

PostPostano: uto 31 svi, 2016 18:12 
Offline     DHV 2-3

Josipe ja stvarno ne znam na kakvim si ti drogama i u krajnjoj liniji me se ne tiče, sve dok u mene ne diraš.
Niti sam ja nekakav operater starta, niti mogu imati ikakvih problema,a što se ostalog tiče,htio sam samo reći da je dobro što je čovjek dobro prošao u nesreći, ali da će lako biti preživjeti godinu ne radeći ništa i neće.
Drži se ti svoga prijatelja Jere, a mene molim te zaobiđi u velikom luku.

Zadnja izmjena: Franco; uto 31 svi, 2016 18:17; ukupno mijenjano 1 put/a.

1 Palac gore: : Zoki    
Vrh

PostPostano: uto 31 svi, 2016 18:15 
Offline     DHV 1-2

Član od: sub 05 ruj, 2009 11:25
Dao Palac gore: : 16 / Palac dolje: : 2
Dobio Palac gore: : 29 / Palac dolje: : 0
Josipe , Franko je mislio da je manje važan desni dio o gubitku prihoda, a ne lijevi o nevažnosti oporavka.
Samo se malo nejasno izrazio.

Franco je napisao/la:
vlado_vrbanec je napisao/la:

Dobro je da će se potpuno oporaviti i mada u ovom trenu totalno nevažno, ali će malo boljeti i financijski gubitak za godinu dana.
Godina je duga i treba to preživjeti ukoliko ne radiš! :dash:

Vrh

PostPostano: uto 31 svi, 2016 18:28 
Offline     DHV 2-3

Vlado, svatko pametan je shvatio što sam htio reći, a ostali ionako neće shvatiti, jer to niti žele, niti mogu, pa ti uzaludan trud da im pojašnjavaš.

Vrh

PostPostano: uto 31 svi, 2016 21:42 
Offline     DHV 2

Član od: uto 09 ruj, 2014 22:22
Dao Palac gore: : 115 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 520 / Palac dolje: : 0
LP letačima i prodavačima, te svima ostalima koji su u ovom lijepom sportu. Ovako sad ću malo rastegnuti ali nemogu drugačije i nježnije iznjeti što mi je trenutno na pameti, a vezano je uz ovaj nemili događaj. Da odmah napomenem da mi je jako žao našeg kolege zbog pretrpjelih ozlijeda, i naravno duge godine dana koja ga čeka, ali na sreću još je tu među nama.

Nemojmo od muhe praviti slona, i sami sebi nabijati i smišljati restrikcije i zabrane. Za to već i onako imamo proizvođaće koji na nama bogovski zarađuju, i samo smišljaju kako da nam izvuku lovu pod moraš, pa onda još malo pomognu raznoraznim agencijama i savezima da to uokvire zakonima potpomognuti izdašnim donacijama tih istih proizvođaća i ludome dosta. Od jedne prelijepe stvari zvane SLOBODNO LETENJ tj . pinklec na rame i na brdo a dolje lagano zrakom, slobodni ko ptica. Forsiranjem ovakvih stvari samo sami sebi u stomak skačemo i uvodimo si i podstićemo raznoreazne restrikcije.Nije da baš pretjerano volim Amere ali ljudi moji pa oni lete sve od ultralakih letjelica na niže još uvijek bez ikakvih dozvola,i obaveznih obučnih centara, koji naravno i tamo postoje i višestruko su skuplji od naših, ali još uvijek ne traže nikakve dozvole i naravno raznorazne takse koje proizlaze iz toga. Preporuka je da se svaki letač prethodno obuči zbog prvenstveno svoje sigurnosti i užitka u letenju, te i smanjenja koliko - toliko statistike nesreća koje su neminovne kao i u svakom drugom sportu.
U ronjenju sam profesionalno gotovo 25 god. pa dajte nemojte dizati frku za ovo malo crne statistike kod nas u letenju. Pa samo prošli tjedan je u HR troje zaginulo pod vodom a nije još niti poćela prava sezona rekreativnog ronjenja. Naravno da mi je žao svakog izgubljenog života i svačije patnje ali na toliki broj učesnika ljudi moji pa mora biti i crne statistike.Ginu i profesionalci a ne li amateri, ali se o tome baš previše i neprića niti nepiše. Prije mene su u Libiji u jednoj rafineriji ronila troica Profića iz Italije sa najprestižnijim diplomama engleskih škola koje koštaju po 15000 eurića samo za prvi stupanj, pa do 45 000 e za završne stupnjeve, i nažalost ostaše u cijevi.Samo za primjer niko to nikad nigdje i ne spomenu, a ne da je bilo u medijima.

I zato jedno lijepo Upozorenje. Ne vićite previše o ovakvim crnim stvarima, da one se događaju i događače se nažalost, ali od potenciranja toga svi mi nećemo imati nikakve koristi. Naprotiv imaćemo samo ograničenja i sve više zabrana , zahtjeva, potrebnih dozvola itd.
Još samo treba da se proizvođaći smisle da se krila nesmije letiti duže od dvije godine , naravno da bi ih prije i zamjenili novima, pa da to naravno i pojedinci iz saveza i svemoguće Agencije usvoje i eto ti, pa da vidimo ko će letiti bez krede u Švicarcima, uostalom od 35-te pa naviše slabe i refleksi i sve ostalo pa možda od tad na dalje nije sigurno više ni letjeti. Ohoho što sve pokvarena mašta u želji za profitom nemože smisliti.

MIRUJTE i sjetite se lijepih vremena kada ste mogli sjesti na Ponića i odpedalirati do samobora i to još po nekoliko tauzenki učesnika od jednom bez obavezne kacige i ostale superzaštitne opreme.

Ozbiljno vam kažem svi čemo mi zbog previše gugutanja na kraju zažaliti, zato šutite, kad se može pod tepih pometite, i uživajte u slobodi života, a ak vidite da je neko baš budala pa valjda ima još fakina okolo kao što je do lani ili preklani bilo i na ovom forumu ljudi da ponekom ako to zatraži situacija onak preventivno zavrnu uho i sve riješeno.
Stara je Motoristička izreka i pouka točna, ali sto posto. Tko nije nikada padao sa motora niti nezna voziti motor, a vi slobodno tupite da to nije tako.

Ako možete pomozite čovjeku Psihički to će mu najviše značiti a onda i fizički ako možete, to je ono što sad najviše treba a ne prodike.

Zar nemamo dovoljno masivan Državni aparat nego nam još k tome treba i milion Agencija da zaposle raznorazne Podobne Uhljebe koji se nazivaju profesionalcima a da išta vrijede radili bi u Civilnom ili Vojnom Zrakoplovstvu, a ne prepisivali tuđe normative , zakone i odredbe i smišljali svojim Rodjacima imena radnih mjesta.

Pa pravi amaterski duh u sportu i je da se čovjek nauči letiti za cijenu dva gemišta, i da su svi dobrodošli, a ne samo oni sa vrećom para,da se kao rijetki pojedinci u ovom sportu pomažemo, ali ne iz koristi, nego zbog dobre ekipe a to ste valjda usput svi pomalo i zaboravili

UŽIVAJTE U SLOBODI DOK JOŠ MOŽETE

LP od mene a sad slobodno kamenje u ruke i udri.

16 Palac gore: : bmutak, bojan, damir.horvat70, elvis, janjecic, javorina, josipc, kristijan, matijahadjar, miha, ribar100, Roman Lavriv, SZ, The Ozone Scraper, Toomy, vlado_vrbanec    
Vrh

PostPostano: uto 31 svi, 2016 22:01 
Offline     DHV 2-3

Član od: pet 28 kol, 2009 10:53
Dao Palac gore: : 494 / Palac dolje: : 8
Dobio Palac gore: : 1284 / Palac dolje: : 11
Mudro

http://www.knjigovodstveni-programi.hr
http://www.kronwin.hr
http://www.opz-stat-1.kronwin.hr/
http://www.hub.kronwin.hr/
http://www.dbasewinner.eu

Vrh

PostPostano: uto 31 svi, 2016 22:45 
Offline     DHV 2

Član od: pon 12 lis, 2009 19:53
Dao Palac gore: : 112 / Palac dolje: : 3
Dobio Palac gore: : 45 / Palac dolje: : 1
Poli je napisao/la:
LP letačima i prodavačima, te svima ostalima koji su u ovom lijepom sportu. Ovako sad ću malo rastegnuti ali nemogu drugačije i nježnije iznjeti što mi je trenutno na pameti, a vezano je uz ovaj nemili događaj. Da odmah napomenem da mi je jako žao našeg kolege zbog pretrpjelih ozlijeda, i naravno duge godine dana koja ga čeka, ali na sreću još je tu među nama.

Nemojmo od muhe praviti slona, i sami sebi nabijati i smišljati restrikcije i zabrane. Za to već i onako imamo proizvođaće koji na nama bogovski zarađuju, i samo smišljaju kako da nam izvuku lovu pod moraš, pa onda još malo pomognu raznoraznim agencijama i savezima da to uokvire zakonima potpomognuti izdašnim donacijama tih istih proizvođaća i ludome dosta. Od jedne prelijepe stvari zvane SLOBODNO LETENJ tj . pinklec na rame i na brdo a dolje lagano zrakom, slobodni ko ptica. Forsiranjem ovakvih stvari samo sami sebi u stomak skačemo i uvodimo si i podstićemo raznoreazne restrikcije.Nije da baš pretjerano volim Amere ali ljudi moji pa oni lete sve od ultralakih letjelica na niže još uvijek bez ikakvih dozvola,i obaveznih obučnih centara, koji naravno i tamo postoje i višestruko su skuplji od naših, ali još uvijek ne traže nikakve dozvole i naravno raznorazne takse koje proizlaze iz toga. Preporuka je da se svaki letač prethodno obuči zbog prvenstveno svoje sigurnosti i užitka u letenju, te i smanjenja koliko - toliko statistike nesreća koje su neminovne kao i u svakom drugom sportu.
U ronjenju sam profesionalno gotovo 25 god. pa dajte nemojte dizati frku za ovo malo crne statistike kod nas u letenju. Pa samo prošli tjedan je u HR troje zaginulo pod vodom a nije još niti poćela prava sezona rekreativnog ronjenja. Naravno da mi je žao svakog izgubljenog života i svačije patnje ali na toliki broj učesnika ljudi moji pa mora biti i crne statistike.Ginu i profesionalci a ne li amateri, ali se o tome baš previše i neprića niti nepiše. Prije mene su u Libiji u jednoj rafineriji ronila troica Profića iz Italije sa najprestižnijim diplomama engleskih škola koje koštaju po 15000 eurića samo za prvi stupanj, pa do 45 000 e za završne stupnjeve, i nažalost ostaše u cijevi.Samo za primjer niko to nikad nigdje i ne spomenu, a ne da je bilo u medijima.

I zato jedno lijepo Upozorenje. Ne vićite previše o ovakvim crnim stvarima, da one se događaju i događače se nažalost, ali od potenciranja toga svi mi nećemo imati nikakve koristi. Naprotiv imaćemo samo ograničenja i sve više zabrana , zahtjeva, potrebnih dozvola itd.
Još samo treba da se proizvođaći smisle da se krila nesmije letiti duže od dvije godine , naravno da bi ih prije i zamjenili novima, pa da to naravno i pojedinci iz saveza i svemoguće Agencije usvoje i eto ti, pa da vidimo ko će letiti bez krede u Švicarcima, uostalom od 35-te pa naviše slabe i refleksi i sve ostalo pa možda od tad na dalje nije sigurno više ni letjeti. Ohoho što sve pokvarena mašta u želji za profitom nemože smisliti.

MIRUJTE i sjetite se lijepih vremena kada ste mogli sjesti na Ponića i odpedalirati do samobora i to još po nekoliko tauzenki učesnika od jednom bez obavezne kacige i ostale superzaštitne opreme.

Ozbiljno vam kažem svi čemo mi zbog previše gugutanja na kraju zažaliti, zato šutite, kad se može pod tepih pometite, i uživajte u slobodi života, a ak vidite da je neko baš budala pa valjda ima još fakina okolo kao što je do lani ili preklani bilo i na ovom forumu ljudi da ponekom ako to zatraži situacija onak preventivno zavrnu uho i sve riješeno.
Stara je Motoristička izreka i pouka točna, ali sto posto. Tko nije nikada padao sa motora niti nezna voziti motor, a vi slobodno tupite da to nije tako.

Ako možete pomozite čovjeku Psihički to će mu najviše značiti a onda i fizički ako možete, to je ono što sad najviše treba a ne prodike.

Zar nemamo dovoljno masivan Državni aparat nego nam još k tome treba i milion Agencija da zaposle raznorazne Podobne Uhljebe koji se nazivaju profesionalcima a da išta vrijede radili bi u Civilnom ili Vojnom Zrakoplovstvu, a ne prepisivali tuđe normative , zakone i odredbe i smišljali svojim Rodjacima imena radnih mjesta.

Pa pravi amaterski duh u sportu i je da se čovjek nauči letiti za cijenu dva gemišta, i da su svi dobrodošli, a ne samo oni sa vrećom para,da se kao rijetki pojedinci u ovom sportu pomažemo, ali ne iz koristi, nego zbog dobre ekipe a to ste valjda usput svi pomalo i zaboravili

UŽIVAJTE U SLOBODI DOK JOŠ MOŽETE

LP od mene a sad slobodno kamenje u ruke i udri.

Poli trebam bocu sa atestom od 15l,

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk

Vrh

PostPostano: uto 31 svi, 2016 22:58 
Offline     DHV 2

Član od: uto 09 ruj, 2014 22:22
Dao Palac gore: : 115 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 520 / Palac dolje: : 0
Ahahaha može Matija samo reci jel ti za vino ili rakijava Ahahahah.

A i tu su se stručnjaci umješali pa su te boce sve donedavno čekićem na sluh zvonjave ispitivali, ali naravno pod obavezno uz plačanje a onda ona nakon dva dana poslije atesta pukne pri punjenju i ode jednom jako finom momku noga.
Ps. ako ti stvarno treba samo se javi imaš broj pa ti nađem po boljoj cijeni, toga uvijek ima u opticaju.

Vrh

PostPostano: uto 31 svi, 2016 23:16 
Offline     DHV 2

Član od: pon 12 lis, 2009 19:53
Dao Palac gore: : 112 / Palac dolje: : 3
Dobio Palac gore: : 45 / Palac dolje: : 1
Poli je napisao/la:
Ahahaha može Matija samo reci jel ti za vino ili rakijava Ahahahah.

A i tu su se stručnjaci umješali pa su te boce sve donedavno čekićem na sluh zvonjave ispitivali, ali naravno pod obavezno uz plačanje a onda ona nakon dva dana poslije atesta pukne pri punjenju i ode jednom jako finom momku noga.
Ps. ako ti stvarno treba samo se javi imaš broj pa ti nađem po boljoj cijeni, toga uvijek ima u opticaju.

Pa ne bi se tebi obratio da mi ne treba, svi prodaju neku staru kramu za cijenu skoro nove.... Javim se na pp...

1 Palac gore: : Poli    
Vrh

PostPostano: pet 03 lip, 2016 17:51 
Offline     DHV 2-3

Član od: ned 27 lip, 2010 9:27
Dao Palac gore: : 234 / Palac dolje: : 23
Dobio Palac gore: : 316 / Palac dolje: : 78
Obzirom da se nezgode desavaju i nažalost će se dešavati,jednostavno to je tako,naj bitnije je da se nije desilo gore,ovim primjerom nek se nauče i ovi na jugu i sjeveru i svuda,jer znam ih ohohoho koji to rade,na agenciji je da napravi da se te stvari minimaliziraju,za to ljudi primaju place.Nažalost više nema škole na jugu,nema ekoinga,te obzirom na standard sigurno će biti kaubojstine koju neznam kako zaustaviti.Mislim da predstoji dosta posla djelatnicima agencije.

L.p. Jere

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Time zone: Europe/Zagreb [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži: