»

PG linkovi

Vrijeme/prognoze (forum)

Vrijeme/prognoze

Logo
Sada je: pon 20 ruj, 2021 10:03.

Time zone: Europe/Zagreb [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Canon G10
PostPostano: uto 03 stu, 2009 18:50 
Offline     DHV 2

Član od: pon 19 lis, 2009 8:16
Dao Palac gore: : 193 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 66 / Palac dolje: : 1
E Box,G10 veliš...htel sam ga kupit prije nekih mjesec dana,al sam nekak zavrsio na nikonu P6000.mislim da je on vise u rangu G9,ali bit ce dobar mislim za koju slikicu iz zraka...

Vrh

Naslov: G10 vs P6000
PostPostano: sri 04 stu, 2009 14:36 
Offline     DHV 2-3

Član od: pon 31 kol, 2009 10:31
Dao Palac gore: : 324 / Palac dolje: : 9
Dobio Palac gore: : 1810 / Palac dolje: : 7
Sjani aparati!
Vrlo su slični, čak i vizualno, a ja bih još tu ubacio i Panasonicov LX3.
Ukratko:
Osnovna razlika je u tome što je P6000 nešto manji, pa i zgodniji za džep od košulje dok G10 nazivaju aparatom za džep od kaputa.
G10 ima nešto veću rezoluciju, ali vam to ionako rijetko treba. Samo proizvodite prevelike slike koje nemate kasnije gdje spremiti.
Nikon je nešto svjetlosno osjetljiviji (do ISO3200), ali na sva tri aparata sve preko 400 je samo za slučaj krajnje nužde.
G10 ima jaču bateriju, a ono gdje šije Nikona je veći display i bolja kontrola istrošenosti baterije. Kad Nikon kaže da je baterija pri kraju onda umre relativno brzo.
G10 je brži, sa boljom kontrolom preko ringova, a ne izbornika i sa RAW bufferom za 3 fotke dok je Nikon smrznut dok ne spemi sliku.
G10 ima i nešto jači zoom i općenito bolju sliku.

Sve ove razlike su ustvari zanemarive pri amaterskoj uporabi, a ovi aparati su uparvo tome i namjenjeni. Ne mogu se mjeriti sa SLRovima, a poput njih G10 ima manu da je malčice prevelik.

Da ne ispadne kako sam jako pametan, sve ovo i malo više pročitajte na http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/pocket-battleships.shtml

Vrh

Naslov: Re: 2009_11_01_Kalnik
PostPostano: čet 05 stu, 2009 19:14 
Offline     DHV 2

Član od: pon 19 lis, 2009 8:16
Dao Palac gore: : 193 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 66 / Palac dolje: : 1
box fala ti!nikako da najdem vremena za usporedbu g10 i p6000,a sad si mi lijepo serviral.mislim da cu ipak prodat nikona i da cu dat malko vise pa uzet g10 jer s njim fakat mozes vise.thnx :good:

Vrh

PostPostano: pet 06 stu, 2009 9:31 
Offline     DHV 2-3

Kad si već zagrijan onda prouči i G11. Malo je svjetlosno osjetljiviji i ima zaklopni zaštićeni display, ali ostalo je uglavnom isto.

Vrh

PostPostano: pet 06 stu, 2009 9:52 
Offline     DHV 2-3

Član od: uto 25 kol, 2009 6:27
Dao Palac gore: : 436 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 1448 / Palac dolje: : 15
Box je napisao/la:
Kad si već zagrijan onda prouči i G11. Malo je svjetlosno osjetljiviji i ima zaklopni zaštićeni display, ali ostalo je uglavnom isto.

Dečki, morao sam staviti ove postove u novu temu jer su očito prestali imati veze s originalnom temom. NHF, I hope.

Usput da priupitam Box-a jel imao prilike slikati s G11 ili je našao neki review na webu - ja stalno gledam, ali sve su previewi - nigdje pravi test (usporedni).

Vrh

Naslov: Re: Canon G10
PostPostano: pet 06 stu, 2009 11:44 
Offline     DHV 2-3

Član od: pon 31 kol, 2009 11:37
Dao Palac gore: : 31 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 315 / Palac dolje: : 1
Boxito, zaboravil si napomenut da G10 ima tonu kontrolnih gumba i svi su plemali za rukavice, pa stalno neš pojebeš dok probaš kadrirat u zdrmanom. Zoki to najbolje zna..))

Takođe su skužili da manje mpixa ima manji šum pa možeš iskoristit veči ISO/tj. veću brzinu okidanja u manje svjstla bez blica, pa G11 ima 10MP umjesto 15MP kolko je imo G10. Također je sa filmovima.. full HD (1900x1050) je super kvalitetno ogromno sranje koje zauzima puno mjesta i još više resursa playera. Zato je Panasonic kralj u najoptimalnijem formatu 1400x720 koji je taman kak treba ;))

Kaj se tiće zračnog pucanja u rukavicama, tu je Canonova A serija zaaakon. Imam A700 (6MP/6xzoom) i mogu reć da je kvaliteta i snimaka i škatule na nivou. Nedavno sam staroj kupio A980 (8MP/4xzoom_cca 900kn) i još je manji i lakši sa skoro istom ergonomijom, jedino je kučište plastično, pa ga nemreš nabijat po kamenju ko stare serije koje su bile metalne :)

Panasonic LX/LZ 5 i 3 ima tu prednost nad Canonima jer su širokokutniji, početni zum 28 umjesto 35 pa panorame i široka fatanja bliskih susreta izgledaju mlogo bolje (Županići i umjetničko oko ;)

Hajend fotići tipa G serija, P serija ili manjih SLR-ova imaju super opcija i izbor kvalitete, al jednostavno previše gumbiju na premalo prostora za čistokrvnu akciju..

Srknjmlj.. tolko od mene..

Vrh

PostPostano: pet 06 stu, 2009 12:00 
Offline     DHV 2-3

Nisam ih tražio, a uvjeren sam da ćeš to pronaći prije mene ako negdje ima. Samo sam čitao specifikacije, a ako ima i dalje isti (ili još bolji) DIGIC4 procesor onda zaista više ne možeš poželjeti bolje (veća osjetljivost je besmislena kao i pikselaža veća od 8 Mpx i slažem se da je bolje da rade na čišćem i bržem CCDu nego na pumpanju pixela. Usporedbi sa D30 ili nekim novijim ovo i dalje bježi od savršenosti. Jedino mi nije jasno da li kod otklapanja diplaya možeš isti staviti na leđa aparata ili ti stoji sa strane. Nisam još siguran da li je to pametno da strši van aparata, ali valjda oni znaju bolje.

Vrh

PostPostano: pet 06 stu, 2009 12:10 
Offline     DHV 2-3

Vedran je napisao/la:
Boxito, zaboravil si napomenut da G10 ima tonu kontrolnih gumba i svi su plemali za rukavice, pa stalno neš pojebeš dok probaš kadrirat u zdrmanom. Zoki to najbolje zna..))

Prvo, nema tonu gubadi nego samo jedan na kojemu je i zoom, dakle, praktično, a ostalo su ringovi preko kojih se lakše podešavaju osnovne funkcije sa rukavicama nego preko menija. Sa 16 GB karticom nemaš problema oko videa jer ti stane 2 i pol sata filma, a o fotkama da i ne govorim.
Naravno, ako kupuješ nešto samo za slikanje iz zraka onda imaš dvije opcije: aparati do soma kuna i SLRovi preko cenera (sa dobrim objektivom). Kako koristim aparat vrlo malo u letenju u odnosu na ostalu primjenu ovdje raspravljam o takvoj klasi. Naravno, teško je razumjeti da ne hvalim G10 zato što ga posjedujem, ali promijenio sam toliko aparata (idiota i profi) da mi je ovaj super. Mogu gotovo sve kao sa SLR-om, a stane mi u džep. Osim toga, nekako sam subjektivan u tomu svemu, pa ću izjaviti da postoje Canon i Nikon kao i BMW i Mercedes, a ostalo je ... ostalo.

Vrh

PostPostano: pet 06 stu, 2009 12:21 
Offline     DHV 2-3

Član od: pon 31 kol, 2009 11:37
Dao Palac gore: : 31 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 315 / Palac dolje: : 1
CloudWalker je napisao/la:
Box je napisao/la:

Dečki, morao sam staviti ove postove u novu temu jer su očito prestali imati veze s originalnom temom. NHF, I hope.

Usput da priupitam Box-a jel imao prilike slikati s G11 ili je našao neki review na webu - ja stalno gledam, ali sve su previewi - nigdje pravi test (usporedni).

Evo neš:

http://www.ephotozine.com/article/Canon ... -G11-12337

http://reviews.cnet.co.uk/digitalcamera ... 893,00.htm

1 Palac gore: : CW    
Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Time zone: Europe/Zagreb [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.